akcesoria dla kotów

Czy należałoby zamawiać zabawki dla kotka? Gdzie doskonale jest nabyć?

Czy należałoby zamawiać zabawki dla kotka? Gdzie doskonale jest nabyć?

Pewno każdy chociaż raz spotkał kota, który wysuniętymi łapami drapie jakiś przedmiot. W mieszkaniu najczęściej ofiarą pada sofa, fotel, drewniany mebel, oraz nawet dywan. Stwierdzamy wtedy często, że kot „ostrzy pazury”.

Drapanie to jedna z oczywistych rzeczy, jaką musi wykonywać każdy młody kotek I nie chodzi tutaj wyjątkowo o ostrzenie szponów, bo szpony każdy kotek ma bardzo ostre. Poduszeczki na łapach wydzielają zapach, którym kot oznacza własne terytorium. Pozostawia też ślady szponów na przedmiotach, także w charakterze zakomunikowania, że to jego teren. Gdy kotek w ogóle nie zajmuje się drapaniem, stanowi to wówczas dla nas sygnał, że coś mu przeszkadza. Drapak dla kota postawiony w mieszkaniu pozwala ocalić przed uszkodzeniem nasze fotele.
najlepsze kocie zabawki sprawdź https://www.krakvet.pl/zabawki-dla-kotow-c-96.html

Drapaki dla pupila gwarantują naszym kotom komfort, są niezwykle konieczne szczególnie kotom żyjącym cięgiem w domu.

Drapak dla kota służy i do gimnastyki. Pupil wysuwa mięśnie, a na bardziej rozbudowanych drapakach ma sposobność do wielce trudnych zabaw. Doskonale jest jak najprędzej przyzwyczaić kotka do drapaka, by uratować przed zadrapaniem fotele lub kanapę.

Gdzie położyć drapak dla kota?

Najczęściej kotki drapią przedmioty w miejscu, gdzie regularnie są gospodarze, stąd ofiarą może ulec sofa w salonie. Pupile przepadają również znaczyć swoje miejsce obok drzwi wejściowych, gdzie spodziewają się napotkać jakieś obce zwierzę, na przykład nieznajomego kotka.

Prawidłowo jest ustawić drapak dla kota tam, gdzie zauważaliśmy naszego kotka drapiącego. Drapaki dla kotów, chociażby najfajniejsze, położone w nieprawidłowym miejscu będą stały puste.
Który drapak dla kotka dobrać?
W sprzedaży są dostępne odmienne typy drapaków dla kotów.

Drapak może mieć formę dywanika z sizalu, który jest odporny na uszkodzenia a może służyć kotom jak dostępne miejsce do drzemki. Jest to najskromniejsza opcja, kosztuje kilkadziesiąt złotych. Atrakcyjne są też drapaki dla kotów w postaci drewnianego słupa, ustawionego na podkładce prosto czy pochyło, osłoniętego dzianiną. Takie drapaki można zdobyć w cenach od stu złotych do chociażby kilku tysięcy złotych, jeżeli są nadzwyczaj rozbudowane, wyszukane, zaopatrzone w siedziska, budy, hamaki, zabawki. Drapak dla kota może stać na podłodze albo być umocowany do ściany, a chociażby do sufitu.

Drapak powinien być dostosowany do wielkości pupila. Przeważnie drapaki dla kotów są w kilku rozmaitych wymiarach. W sprzedaży są zarówno dostępne drapaki dla kotów również dla hodowli, oraz również drapaki wodoodporne, przeznaczone do stawiania na zewnątrz, do wolier lub na balkony.

Na rynku oferta drapaków dla kotów jest szczególnie duża, mają one najrozmaitsze kształty, mają inne funkcje oraz dodatki. Szukając drapak dla kota, kierujmy się po prostu swym stylem także upodobaniami kota. Gdy kot kocha więcej odpoczywać, sprawmy mu drapak – dywanik czy fotel, jeżeli jest aktywny oraz lubi skakać, przypuszczalnie ucieszy się z drapaka z huśtawką powieszonego na suficie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *