akcesoria dla kota - kuweta

Czy wymiary kuwety dla kota ma znaczenie?

Czy wymiary kuwety dla kota ma znaczenie?

Kotki niewychodzące potrzebują własnej kociej łazienki w naszym lokalu. Warto dobrać adekwatną kuwetę dla kota, żeby i koty i ludzie żyjący z kotkami czuli się komfortowo.

Najwspanialsze środowisko dla kuwety

Przed zakupem, czy skonstruowaniem kuwety dla kotka, warto początkowo zdecydować gdzie ona będzie stała, albowiem od owego może prawdopodobnie zależeć jej model i dodatkowo gabaryty. Kuweta dla pupila może gościć w kącie, bądź za czymkolwiek, np. za muszlą klozetową, bądź pomiędzy np. wanną, oraz pralką. Kuweta potrafi być nadzwyczaj wygodna i dodatkowo nieszablonowa o dziwnym typie np. kapsuły oraz tworzyć nawet ozdobę naszej łazienki. Istnieją kuwety ze specjalnymi dziurkowanymi progami, na których kotek przechodząc obciera łapki i nie rozpowszechnia żwirku po całym mieszkaniu. Należy, jakkolwiek pamiętać, iż kuweta dla kotka, nawet przy najpilniejszym przestrzeganiu o czystość i dodatkowo higienę, jest zbiornikiem na ekskrementy i nie zamierzamy jej zamontować w kuchni, sypialni, holu, bądź pokoju, gdzie się kręcą i dodatkowo pracują ludzie. Idealnym pomieszczeniem, gdzie może prawdopodobnie leżeć kuweta dla kotów stanowi toaleta, albo dowolne samotne lokum gospodarcze, sąsiadujące z ogrodem, może prawdopodobnie to wówczas być też ubikacja, w jakiej jest muszla klozetowa.
różne kolory różne rozmiary kuwet dla kota zobacz https://www.krakvet.pl/kuwety-lopatki-dla-kotow-c-385.html

Gabaryty kuwety

Kotek będzie ochoczo korzystał z kuwety, jeżeli jest ona świeża, wielokrotnie porządkowana, znajduje się w niej suchy piach, bądź żwirek, którym pupil potrafi zasypać własne odchody, no i jest funkcjonalna. W kuwecie nasz kot winien posiadać zdolność jakkolwiek się obrócić, dobrać terytorium i dodatkowo pogrzebać łapką. Zakończenie ściany kuwety nie może być ani nadto niskie, ani zbytnio wysokie. Zbyt niewysoki rand kuwety będzie sposobnością rozpraszania się żwirku po posadzce, zaś zanadto wysoki – przeszkodzi naszemu kotu trafianie do środka. Niesłusznie wyselekcjonowana kuweta dla kotka może prawdopodobnie spowodować, iż nasz kociak może prawdopodobnie się w ogóle zniechęcić do użytkowania z niej oraz na przykład załatwiać nieopodal – na posadzce, sprawiając nam górę ponadplanowej pracy.

Kuwety kryte, z obudową

Kuwety – pudła, mające osłonę górną mają ową cechę, że niezwykle porządnie chronią przed wysypywaniem się piachu, blokują też w jakimś stopniu smrody plus zasłaniają nieestetyczne widoki kocich odchodów. Po przemyciu, mogą jeszcze służyć za pudełka transportowe. Należy jednakże podnosić, bądź zdejmować wierzchnią pokrywę dla wyraźnego ogarnięcia wnętrza kuwety dosyć regularnie.

Okresowe sprzątania

Znaczące jest wywnioskować jakże systematycznie chcemy poczynić dokładne porządki w kuwecie. Również raz w miesiącu, dobrze jest usunąć wszystko z kuwety. Całą kuwetę umiejętnie umyć szczoteczką i także szarym mydłem, można również wyparzyć podłoże oraz ścianki kuwety wrzątkiem. Wszelkie najbliższe otoczenie kuwety także zasługuje na rzetelne pozamiatanie i wymycie. Jeżeli kuweta jest w sąsiedztwie różnych, licznych przedmiotów, odpowiednio jest także i dodatkowo je odkazić. Z pewnością pragniemy posiadać obok kuwety łopatkę do przekładania kupek oraz szczotkę do usuwania rozrzuconych ziarenek piachu. Do odświeżonej kuwety znakomicie będzie nasypać nowiuteńki piach, lub żwirek.
Nasze kotki odwdzięczą się nam na pewno swoją kocią radością oraz zdrową kondycją. Zaś dobrze podtrzymana, wspaniała kuweta dla kota – to nieuchwytna i także niewyczuwalna nosem kocia kuweta, w której kotek czuje się pewnie, bezproblemowo i dodatkowo schludnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *