żwirek dla kota silikonowy

Jaki będzie przydatny żwirek do kociej kuwety?

Jaki będzie przydatny żwirek do kociej kuwety?

Żwirek dla kota to wówczas obowiązkowe zaopatrzenie kuwety. Istnieją odmienne rodzaje żwirków dla kota. Jakikolwiek z nich nadaje się zarówno do kuwety otwartej, jak również zakrytej. Żwirek dla kotka ma taki brak, że niestety nie wolno do końca zapobiec jego rozpraszaniu niedaleko kuwety tudzież rozpraszaniu po mieszkaniu przez pupila.
polecamy żwirek silikonowy ze sklepu zoologicznego https://www.krakvet.pl/zwirki-silikonowe-dla-kotow-c-622.html

Jaki żwirek dla pupila?

Łatwo jest do kuwety wsypać po prostu normalny piasek. Wszakże na rynku są dostępne przeróżne żwirki dla kotka, o wiele dostępniejsze w użytkowaniu.
Żwirki niezbrylające mocno przypominają zwykły piach. Są idealne dla kotków, które nieraz wyruszają na zewnątrz i dodatkowo kochają ryć w glebie. Takie koty muszą posiadać w kuwecie cokolwiek znajomego.

Tymczasem taki żwirek dla pupila niesłychanie szybko zaczyna nieładnie pachnieć, gdyż nie ma szansy odseparowania żwirku zabrudzonego moczem od normalnego. Należy wymieniać całą zawartość kuwety co 3 – 4 dni.
Żwirek dla kotka zbrylający bentonitowy ma postać delikatnych kamyczków. Im te kamyczki są mocniejsze, tym żwirek mniej rozpowszechnia się po domu.

Wszak tenże większy i dodatkowo cięższy jest niewiele funkcjonalny. Jak kotek odda mocz na taki żwirek, kształtuje się bryła, jaką można bezpośrednio usunąć z kuwety bez konieczności wymiany całej zawartości. Takie żwirki dla kotka mogą być bezzapachowe bądź zapachowe. Zbiór zapachów jest wielki, na przykład brzoskwiniowy, leśny, lawendowy. Przykładowe, wspaniałe żwirki dla kotów bentonitowe to zatem: Super Benek Naturalny, Super Benek Compact plus Super Benek, Hilton Standard, Hilton Compact – żwirki zapachowe.
Żwirki dla kotka silikonowe powstrzymują mocznik, a wodę odparowują. Z kuwety można usuwać odpady na bieżąco, a wszystek żwirek podmieniać co około 3 tygodnie. Niniejszy żwirek dla kota jest super funkcjonalny.

Gdy go stosujemy, kuwetę powinniśmy umieszczać w przewiewnym polu, żeby woda z moczu prędko wyparowała. Niewiarygodnie uznane żwirki silikonowe to wówczas Super Benek Cristal , Hilton Silikonowy.

Do zestawu posiadamy też drewniany żwirek dla kotów. Jest on prawdziwy, biodegradowalny, można usuwać go do toalety. Taki żwirek dobrze łagodzi smrody i nie kurzy się tak, jak żwirek dla kota bentonitowy. Jego wadą jest to zatem, że najbardziej ze wszystkich żwirków rozprzestrzenia się po pomieszczeniu. Na rynku dostępne są żwirki dla kota drewniane, które pod impulsem moczu rozpadają się. Są to wówczas na przykład Pigwa bądź Super Pinio. Dzięki owym żwirkom nie trzeba czyścić po którymkolwiek oddaniu moczu przez kota.

Pochłaniacze smrodu oraz neutralizatory

W sprzedaży są dostępne wyjątkowe pochłaniacze smrodu i także neutralizatory, które można rzucać w drobnej wielkości do żwirku dla kota. Neutralizatory tym różnią się od absorberów, że mają zarazem cechy odkażające.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *