najlepsza karma dla kota

Najlepsze mokre karmy dla kota

Najlepsze mokre karmy dla kota

Każdy kot, ale zwłaszcza kot domowy, potrzebuje znacznej ilości witamin i składników odżywczych. Zapewnić może to odpowiednia karma dla kota. Możemy wyróżnić zarówno karmy suche, jak i karmy mokre dla kota. Oczywiście są także różnorodne kocie smakołyki. Dziś zastanowimy się, czy są jakieś najlepsze karmy mokre dla kota?

rasowa, specjalistyczna karma dla kota

Mokrym karmom mówimy tak!

Koty wbrew pozorom nie piją dużo. Dlatego, ich nerki i układ moczowy narażony jest na choroby. Aby im zapobiec, warto karmić koty karmami mokrymi, w których jest sporo wody. Szacuje się, że w najlepszych karmach mokrych wilgotność jest na poziomie aż 80%. Im więcej tym lepiej. Jednak, należy uważać, aby nie stało się to kosztem ilości mięsa, którego powinno być pomiędzy 70 a 80%.  Karma dla kota mokra powinna być bezzbożowa. Niestety, karma dla kota mokra jest dość droga w porównaniu do karmy suchej. Warto jednak inwestować w dobre jedzenie dla kota, zapewniając mu tym samym zdrowie.

Uwaga! Pamiętaj, że pomimo, iż kotu któraś z karm może bardzo smakować, to jego dieta powinna być zróżnicowana. Dlatego, urozmaicaj jedzenie swojemu kotu, uzupełniając jego dietę o inne karmy.

 

Do najlepszych karm mokrych dla kotów można zaliczyć: ALMO NATURE, ANIMONDA czy też BOZITA, chociaż  oczywiście na naszym rynku jest wiele doskonałych i znanych firm produkujących odżywcze i smaczne mokre karmy dla psów.

Karma dla kota powinna być przede wszystkim zdrowa. Dlatego, szukając karmy szczególną uwagę zwracaj na etykiety, a przede wszystkim na skład i rodzaj mięsa, jego ilość w karmie oraz ilość wody. Pamiętaj, że kot przyjmuje wodę głównie z pożywienia, mało pije. Dlatego, w karmie powinno znajdować się jej dużo! Kieruj się również upodobaniami kota. Warto także posiadać karmę specjalistyczną, która dobrze działa na układ trawienny, ale w szczególności na układ moczowy kota i na jego nerki. Karmiąc swojego kota miej na uwadze, że to w dużej mierze od Ciebie i Twoich wyborów zależy, czy kot będzie zdrowy i piękny!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *